Програма «Горизонт Європа» – вікно до нових інноваційних можливостей для вітчизняних учасників: виступ на ІІІ Міжнародній конференції «Відкрита наука та інновації в Україні 2024»
24-25 жовтня у рамках Міжнародного тижня відкритого доступу 2024 відбулася ІІІ Міжнародна конференція «Відкрита наука та інновації в Україні 2024». Організатором події є Державна науково-технічна бібліотека України у співпраці з TIB – Лейбніцьким інформаційним центром науки та технологій університетської бібліотеки, за підтримки Міністерства освіти і науки України. Виступ начальника відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ Ігоря Таранова припав на другий день, 25 жовтня.
Керівник Офісу представив діяльність відділу, якому саме виповнився рік, і значення його функціонування на теренах України, а також майбутні можливості для українських учасників, зокрема відкриті конкурси в межах Програми «Горизонт Європа». Доповідь презентовано у розрізі дискусійної панелі «Інновації в Україні: відкриття нових горизонтів», де серед інших обговорюваних тем були: діяльність МОН України у сфері інновацій, можливості ЕІТ для українських науковців та інноваторів, роль фонду розвитку інновацій в освітній спільноті.
Міжнародний онлайн-форум призначений для презентації та обговорення робіт, пов’язаних із фундаментальними і конкретними аспектами впровадження принципів відкритої науки та інновацій в Україні. Конференція спрямована на пошук шляхів вирішення нагальних проблем безперебійного доступу до науково-дослідницької інфраструктури, вільного доступу до результатів наукової діяльності, необхідності реформування системи оцінки наукових досліджень та пришвидшення інтеграції української науки до європейського дослідницького простору шляхом узгодження політик ЄС у сфері відкритої науки та форматів обміну даними.
Захід є відкритим майданчиком для для обміну досвідом, ідеями та знаннями, під час якого учасники обговорюють широке коло питань – від формулювання та реалізації політики, інфраструктури й надання послуг для практичної реалізації відкритої науки та інновацій до створення й підтримки людського фактора для забезпечення їх довгострокового розвитку.
Подію організовано для науковців, керівників і співробітників наукових установ, менеджерів та адміністраторів інституційних репозитаріїв, керівників і виконавців науково-дослідних робіт, фахівців науково-дослідних офісів ЗВО, спеціалістів у галузі ІТ-технологій, видавців наукових журналів, розробників науково-інформаційних платформ і систем, аспірантів і молодих учених, проєктних менеджерів, керівників бізнесу, співорганізаторів стартапів, членів бібліотечних асоціацій і науковців, які працюють над дослідженнями, пов’язаними зі штучним інтелектом.