Міжнародне співробітництво

Головна Про Горизонт Європа Міжнародне співробітництво

Залучення інвестицій в Європу відбувається завдяки стійкій, справедливій і прозорій торговельній політиці, що має важливе значення для зміцнення позицій ЄС як глобального лідера через непохитне дотримання високих стандартів у ділянках захисту клімату, довкілля та охорони праці.

Європейське лідерство виявляється у налагодженні активної співпраці з іншими країнами-сусідами, реалізації комплексної стратегії щодо країн Африки, а також у підтвердженні європейської перспективи для країн регіону Західних Балкан.

Європейська комісія активно підтримує міжнародне співробітництво в галузі досліджень та інновацій за допомогою низки інструментів, зокрема угод, фінансових ініціатив, стратегічних заходів та партнерств з країнами та регіонами у всьому світі. Програма «Горизонт Європа», яка є одним із важливих інструментів посилення міжнародного співробітництва ЄС, розширює можливості для дослідників та інноваторів у глобальному масштабі, з урахуванням потенційних обмежень, що можуть бути визнані обґрунтованими.

Міжнародне співробітництво здійснюється за декількома напрямами. Так, у межах напряму I «Передова наука» дослідники мають можливість отримати стипендії Марії Склодовської-Кюрі для інтеграції в європейські дослідницькі групи або подати заявку на гранти Європейської дослідницької ради, що сприяють створенню дослідницької групи в Європі.

У напрямі II «Глобальні виклики та європейська промислова конкурентоспроможність» передбачено залучення всіх зацікавлених сторін як партнерів до спільних дослідницьких пропозицій, що надходять від консорціумів.

Крім того, ті, хто прагне започаткувати стартап або мале чи середнє підприємство в Європі, можуть скористатися можливостями фінансування через Європейську раду з питань інновацій в межах напряму ІІІ «Інноваційна Європа».

Європейський Союз бере активну участь у двосторонньому співробітництві, укладаючи науково-технічні угоди з країнами світу та беручи участь у регіональних діалогах для посилення партнерства. Країни за межами ЄС можуть приєднатися до Рамкової програми, що дозволить їм зробити свій внесок до бюджету «Горизонт Європа». Завдяки такій участі дослідники з цих країн можуть працювати на умовах, подібних до тих, що застосовуються до дослідників з країн-членів ЄС.

Зокрема, асоціація з Програмою «Горизонт Європа»:

  1. члени Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ), які є членами Європейської економічної зони;
  2. країни, що вступають, кандидати та потенційні кандидати;
  3. країни Європейської політики добросусідства;
  4. треті країни
    1. з високим потенціалом у сфері науки, технології, інновацій;
    2. з орієнтацією на відкриту ринкову економіку, що базується на дотриманні правил, включаючи чесне та справедливе поводження з правами інтелектуальної власності, повагу до прав людини, що підтримується демократичними інститутами;
    3. які просувають політику, спрямовану на покращення економічного та соціального добробуту громадян.

Слідкуйте за останніми подіями та новинами, що пов’язані з цими зусиллями, на спеціальному вебсайті Європейської комісії, присвяченому сприянню глобальному співробітництву в галузі досліджень та інновацій.

Ключову інформацію та напрями міжнародного співробітництва в межах Програми «Горизонт Європа» можна знайти в поданій презентації.