Розширення участі та зміцнення європейського дослідницького простору

Головна Розширення участі та зміцнення європейського дослідницького простору

«Розширення участі та зміцнення європейського дослідницького простору» (англ. WIDERA) є четвертим «наскрізним» елементом Програми «Горизонт Європа».

Метою WIDERA є зменшення існуючої різниці між країнами-лідерами та країнами, які відстають у сфері досліджень і розробок, що дозволить рухатися в ЄС як єдине ціле.

Існують два основні напрями:

  1. Розширення участі та поширення передового досвіду.
  2. Реформування та вдосконалення Європейської системи досліджень та інновацій.

Країни, що є членами ЄС та можуть брати участь: Республіка Болгарія, Республіка Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Естонська Республіка, Грецька Республіка, Угорщина, Латвійська Республіка, Литовська Республіка, Республіка Мальта, Республіка Польща, Португальська Республіка, Румунія, Словацька Республіка, Республіка Словенія.

Асоційовані країни з еквівалентними характеристиками з точки зору результативності досліджень та розробок: Республіка Албанія, Республіка Вірменія, Боснія і Герцеговина, Фарерські острови, Грузія, Республіка Косово, Республіка Молдова, Чорногорія, Північна Македонія, Республіка Сербія, Туніська Республіка, Республіка Туреччина, Україна та Королівство Марокко.

Найвіддаленіші регіони: Гваделупа, Французька Гвіана, Реюньйон, Мартініка, Майотта і Сен-Мартен (Франція), Азорські острови і Мадейра (Португалія), Канарські острови (Іспанія).