Європейська інноваційна рада

Європейська інноваційна рада (англ. EIC) – флагманська європейська інноваційна програма, спрямована на виявлення, розвиток та масштабування проривних технологій та інновацій, що змінюють правила гри, протягом усього життєвого циклу – від досліджень на ранніх стадіях до підтвердження концепції, передачі технологій, фінансування та масштабування стартапів та МСП.

EIC підтримуватиме інноваторів із проривними ідеями та ринковими інноваціями, які наразі стикаються з високими ризиками через фрагментарність інноваційної екосистеми, брак ризикового фінансування та неприйняття ризику.

Унікальною особливістю EIC є те, що вона надає фінансування окремим компаніям (переважно стартапам та МСП) як у формі грантів, так і у формі інвестицій. Інвестиції наразі здійснюються у формі прямих інвестицій в акціонерний капітал або квазівласних інвестицій.

EIC Pathfinder 

Підтримує дослідження сміливих ідей для радикально нових технологій.

У проєктах зазвичай беруть участь консорціуми дослідників та інших партнерів щонайменше з трьох різних країн, але є також можливості для окремих команд і невеликих консорціумів (два партнери).

Гранти в розмірі до 3-4 млн євро підтримують розробку майбутніх технологій на ранніх стадіях (наприклад, різні види діяльності на низьких рівнях технологічної готовності TLR 1-3) аж до підтвердження концепції. Проєкти Pathfinder також можуть отримати додаткове фінансування для перевірки інноваційного потенціалу результатів своїх досліджень.

EIC Transition

Фінансує інноваційну діяльність, яка виходить за рамки експериментального підтвердження принципу в лабораторії, щоб одночасно підтримувати:

  • дозрівання та валідацію нової технології в лабораторії та у відповідних прикладних середовищах;
  • розробку економічного обґрунтування та бізнес-моделі для майбутньої комерціалізації інновації.

Очікуваними результатами проєкту EIC Transition є:

  • технологія, яка продемонструвала свою ефективність для передбачуваного застосування (TRL 5/6) та
  • бізнес-модель, її первинна апробація та бізнес-план для виведення на ринок.

Гранти у розмірі до 2,5 млн євро надаються на перевірку та демонстрацію технології у відповідних умовах та підготовку до виходу на ринок.

EIC Accelerator

Пропонує підтримку стартапам та МСП, які:

  • мають інноваційний продукт, послугу або бізнес-модель, що змінює правила гри та може створити нові ринки або порушити існуючі в Європі чи навіть у всьому світі;
  • мають амбіції та прагнення до масштабування;
  • шукають значне фінансування, але ризики, пов’язані з цим, занадто високі для приватних інвесторів.

Грантове фінансування:
До 2,5 млн євро, лише для інноваційної діяльності (TRL 5-8), що має бути завершена протягом 24 місяців.

Прямі інвестиції:
До 15 млн євро, для розгортання на ринку (TRL 9), принцип «терплячого капіталу» з перспективою 7-10 років.