Напрям III. Інноваційна Європа

Головна Структура програми Напрями Напрям III. Інноваційна Європа

Цей напрям зосереджений на розширенні масштабів проривних та ринкових інновацій через нову Європейську інноваційну раду (англ. EIC), а також на діяльності, спрямованій на зміцнення та розвиток загального європейського інноваційного ландшафту. Він також включає підтримку Європейського інституту інновацій та технологій (англ. EIT).

ІІІ напрям зміцнює сталі інноваційні екосистеми по всій Європі, сприяє розвитку підприємницьких та інноваційних навичок у перспективі безперервного навчання, підтримує університети ЄС в інтегруванні більшого обсягу підприємницької освіти, виводить на ринок нові рішення для глобальних суспільних викликів, створює синергію та додану вартість в рамках Програми «Горизонт Європа».

Що фінансується в рамках ІІІ напряму?

ІІІ напрям має на меті підтримувати всі форми інновацій, включаючи проривні інновації, а також виведення інноваційних рішень на ринок.

Європейська інноваційна рада ґрунтується на успіху пілотного проєкту «Розширена EIC» у рамках Програми «Горизонт-2020» і слугує єдиним вікном для європейських інноваторів. Вона спрямовуватиме фінансування через три основні інструменти:

  • провідник  (англ. EIC Pathfinder) – підтримка дослідницьких та високотехнологічних проєктів з високим ступенем наукової амбітності та ризику;
  • перехід (англ. EIC Transition) – підтримка виникнення та затвердження нових ідей на шляху від лабораторії до бізнесу. Міст між дослідженнями та розробленням додатків;
  • акселератор (англ. EIC Accelerator) – підтримка стартапів та малих і середніх підприємств у розвитку та масштабуванні на нових ринках або на вже існуючих.

Європейські інноваційні екосистеми (EIE) налагоджуватимуть зв’язки з регіональними та національними суб’єктами інноваційної діяльності та підтримуватимуть реалізацію спільних транскордонних інноваційних програм державами-членами та асоційованими країнами, розвиваючи соціально-комунікативні навички для інновацій на додаток до інших видів науково-дослідницької та інноваційної діяльності. Заходи доповнять ERDF-підтримку інноваційних екосистем та міжрегіональних партнерств навколо тематик смарт-спеціалізації.

Європейський інститут інновацій та технологій (EIT) – найбільша в Європі інноваційна мережа, що підтримує інновації з 2008 року. Його місія полягає у створенні робочих місць та забезпеченні сталого та розумного зростання. EIT передбачає об’єднання організацій у сфері бізнесу, освіти та досліджень. Ціллю такого партнерства є знайти та комерціалізувати рішення для актуальних глобальних викликів. Для кожного глобального виклику існує екосистема партнерств, що має назву «Спільноти знань та інновацій». Щоб протистояти цим глобальним викликам, спільнота партнерів пропонує широкий спектр освітніх курсів, послуг зі створення та акселерації бізнесу, а також інноваційних дослідницьких проєктів.