Кластер 3. Цивільна безпека для суспільства

Цей кластер реагує на виклики, що виникають унаслідок постійних загроз безпеці, включаючи кіберзлочинність, а також природні та техногенні катастрофи.

Сфери діяльності:

  • суспільства, стійкі до катастроф;
  • захист і безпека;
  • кібербезпека.

Очікувані результати:

  • Зменшення втрат від стихійних лих, аварій та техногенних катастроф шляхом посилення заходів зі зниження ризиків катастроф на основі превентивних дій, кращої готовності суспільства та стійкості, а також удосконалення управління ризиками катастроф на системній основі.
  • Пасажири та вантажі, що подорожують на законних підставах, легше потрапляють до ЄС, а незаконній торгівлі, торгівлі людьми, піратству, тероризму та іншим злочинним діям запобігають завдяки покращенню управління повітряними, сухопутними та морськими кордонами та безпеки на морі, в тому числі завдяки кращому розумінню соціальних чинників.
  • Більш ефективна боротьба зі злочинністю і тероризмом при дотриманні фундаментальних прав, підвищення стійкості і автономності фізичної і цифрової інфраструктури, забезпечення життєво важливих функцій суспільства завдяки більш потужним заходам запобігання, готовності і реагування, кращому розумінню відповідних людських, суспільних і технологічних аспектів, а також розвитку передових можливостей поліцейських органів та операторів інфраструктури, включаючи заходи проти кіберзлочинності.
  • Посилення кібербезпеки та більш безпечного онлайн-середовища шляхом розвитку та ефективного використання можливостей ЄС та держав-членів у сфері цифрових технологій, що підтримують захист даних та мереж, які прагнуть до технологічного суверенітету в цій сфері, поважаючи конфіденційність та інші фундаментальні права; це має сприяти безпеці послуг, процесів та продуктів, а також надійній цифровій інфраструктурі, здатній протистояти та протидіяти кібератакам та гібридним загрозам.

Дізнатися більше

Детальну інформацію про фінансування та подачу заявок в рамках цього кластеру можна знайти на порталі Funding & tender opportunities.