Європейська дослідницька рада

Європейську дослідницьку раду (англ. ERC) було створено Європейським Союзом у 2007 році для фінансування європейських передових досліджень. Вона фінансує креативних дослідників будь-якої національності та віку для реалізації проєктів по всій Європі. Конкурс базується винятково на критерії досконалості.

Грантоотримувачі ERC вже досягли успіхів у нових і новостворюваних технологічних галузях, включаючи чисті та цифрові технології, а також у багатьох інших сферах, на які спрямовані ключові напрями стратегічного плану «Горизонт Європа».

ERC пропонує 4 основні грантові схеми: стартові гранти, консолідаційні гранти, розширені гранти та синергійні гранти. Завдяки додатковій схемі грантів на перевірку концепції, ERC допомагає грантоотримувачам дослідити інноваційний потенціал їхніх ідей або результатів досліджень.

Усю інформацію про фінансування, детальні відомості про конкурси та порядок подання заявок можна знайти на порталі «Фінансування та тендери».

Можливості фінансування ERC описано у щорічній робочій програмі, яка затверджується Науковою радою ERC і згодом схвалюється Європейською комісією. Правила, що застосовуються до подання та експертної оцінки заявок, а також до надання грантів успішним юридичним особам, викладено в окремому документі.