Напрям I. Передова наука

Головна Структура програми Напрями Напрям I. Передова наука

Напрям I Програми «Горизонт Європа» підтримує передові дослідження та проривні наукові ідеї, залучаючи висококваліфікованих дослідників та інноваторів до Європи. Зосереджуючись насамперед на дослідженнях «знизу-вгору», де заявники можуть самостійно визначати теми та напрями своїх проєктів без заздалегідь визначених або спрямованих грантових конкурсів, цей напрям спрямований на підтримку розвитку та поширення наукового передового досвіду, високоякісних знань, методологій і навичок, технологій і рішень для глобальних соціальних, екологічних та економічних викликів. Крім того, він покликаний заохочувати і сприяти підготовці та мобільності дослідників, а також сприяти розвитку та доступу до дослідницьких інфраструктур світового рівня.

Напрям складається з трьох розділів:

Європейська дослідницька рада (ERC) фінансує новаторські високоприбуткові/високоризиковані дослідження та розширювати межі знань. ERC продовжує забезпечувати доступне та гнучке фінансування, що дозволяє талановитим і творчим дослідникам (та їхнім командам) здійснювати новаторські дослідження в передових напрямах науки.

Дії Марії Склодовської-Кюрі (MSCA) фінансують, підтримують та навчають людей та інституції поза дослідженнями та інноваціями. MSCA продовжують фінансувати відмінні докторські та постдокторські навчальні програми, забезпечуючи дослідників новими знаннями та навичками, заохочуючи транскордонну, міжгалузеву та міждисциплінарну мобільність та обмін досвідом. Дії MSCA також спрямовані на вдосконалення навчання та розвитку кар’єри, що має структуроутворюючий вплив на інституції.

Дослідницькі інфраструктури (RIs) забезпечують Європу сталою дослідницькою інфраструктурою світового рівня, відкритою та доступною для найкращих дослідників з Європи та за її межами. Проєкти, що фінансуються в рамках цієї частини програми, також сприятимуть зміцненню європейської політики в галузі дослідницької інфраструктури та міжнародного співробітництва.