Фахівці «Офісу Горизонт Європа в Україні» НФДУ взяли участь у заході, присвяченому комерціалізації університетських інновацій

Головна Новини Події Фахівці «Офісу Горизонт Європа в Україні» НФДУ взяли участь у заході, присвяченому комерціалізації університетських інновацій

5 листопада в місті Одеса відбулося організаційне зібрання на тему: «Комерціалізація університетських інновацій». Захід провели на базі Одеського національного економічного університету. Представники відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ взяли участь у події.

Начальник «Офісу Горизонт Європа в Україні» Ігор Таранов виступив із вітальним словом. Керівник відділу привітав учасників та організаторів, підкресливши важливість проведення подій такого формату. Зі свого боку Владислав Михайленко, головний спеціаліст Офісу, презентував загальну інформацію про Рамкову програму ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа», а також подав статистичні дані щодо участі в Програмі українських дослідників та інноваторів.

Крім того, під час заходу було представлено проєкт зі створення платформи університетських інновацій та економічного розвитку – ініціативи, що стане важливим інструментом для комерціалізації наукових розробок, сприяння інноваціям та зміцнення взаємодії між університетами, дослідниками і бізнесом. Її реалізація здійснюється 8-ї програми ЄС «Горизонт 2020» за дорученням Міністерства освіти і науки України. Проєкт триватиме протягом усього 2025 року.

Під час презентації платформи учасники провели дискусію та обмінялися думками й ідеями щодо принципів створення платформи університетських інновацій економічного розвитку. Серед іншого, присутні мали нагоду обговорити виклики й перспективи комерціалізації університетських інноваційних розробок, зокрема шляхів і планування конкретних дій щодо подолання розриву між науково-дослідною діяльністю та бізнес-середовищем.

Підсумовуючи виступи спікерів, начальник Офісу Ігор Таранов закликав усіх зацікавлених не зволікати й долучатися до участі в конкурсах Програми «Горизонт Європа». Очільник Офісу зауважив, що Програма підтримує проєкти в різноманітних галузях, що відкриває широкі можливості для потенційних учасників. Це є важливим не лише для розвитку науки й інновацій в Україні, особливо в розрізі її післявоєнного відновлення, а й для посилення дослідницьких й інноваційних процесів у Європі, що сприятиме загалом підвищенню рівня життя людей.

Наприкінці події відбувся нетворкінг за участю представників університетів, бізнесу й органів влади, що дало можливість усім охочим встановлювати контакти з потенційними партнерами із перспективою започаткування спільних проєктів з трансферу університетських знань і технологій. Загалом – понад 200 учасників, які відвідали захід особисто й доєдналися онлайн.