Спеціалісти «Офісу Горизонт Європа в Україні» НФДУ продовжують долучатися до інформаційних заходів національних контактних пунктів

Головна Новини Події Спеціалісти «Офісу Горизонт Європа в Україні» НФДУ продовжують долучатися до інформаційних заходів національних контактних пунктів

29 листопада 2024 року відбувся вебінар «Перспективи долучення українських академічних та неакадемічних установ до конкурсів Програми “Горизонт Європа” за напрямом “Культура, креативність та інклюзивне суспільство”». Захід провели на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, у межах якого розпочав свою роботу національний контактний пункт за напрямом «Культура, креативність та інклюзивне суспільство». Доєдналися до онлайн-зустрічі і фахівці відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ. 

Відкрила захід Ірина Горохолінська, докторка філософських наук, керівниця НКП за відповідним напрямом Програми. Вона розповіла про значні можливості, які надає українським організаціям Рамкова програма «Горизонт Європа». Так, учасникам заходу було представлено Програму як унікальну платформу для розвитку міжнародного співробітництва, сприяння передовим дослідженням та інноваціям у ключових галузях, що є критично важливими для сталого розвитку України.

Головна спеціалістка «Офісу Горизонт Європа в Україні» НФДУ Юлія Ремінська, докторка філософії у галузі права, поряд із коротким представленням діяльності Офісу запропонувала учасникам заходу ознайомитися зі статистичними та аналітичними даними, опрацьованими за результатами аналізу релевантних матеріалів про участь у конкурсах за проєктним періодом 2023-2024 років. Вказане дозволить потенційним учасникам, зацікавленим у грантових ініціативах за кластером 2, чітко визначити майбутні напрями своєї грантової діяльності. Крім того,  спікерка наголосила, які саме дослідження та інновації у розрізі кластера 2 будуть пріоритетними з огляду на Стратегічний план Програми на 2025-2027 роки. 

Альона Тичініна, кандидатка філологічних наук, провідний фахівець НКП «Горизонт Європа» за напрямом «Культура, креативність та інклюзивне суспільство», детально розповіла про актуальні конкурси в межах вказаного програмного компоненту, зокрема Хмарі взаємодії у сфері культурної спадщини (Cultural Heritage Cloud) – новаторській ініціативі, спрямованій на збереження та розширення доступу до багатої культурної спадщини Європи за допомогою інноваційних цифрових рішень.

Захід об’єднав дослідників, інноваторів, представників культурної сфери, щоб дізнатися, яким чином пріоритети кластеру 2 Програми «Горизонт Європа» – «Культура, креативність та інклюзивне суспільство» – впливають на формування майбутнього Європи та інших країн.