10 порад для успішного управління проєктом ЄС

Головна Новини Корисна інформація 10 порад для успішного управління проєктом ЄС

При управлінні дослідницькими проєктами Європейського Союзу недостатньо лише здійснювати якісну наукову роботу. Також необхідно дотримуватися умов, визначених у Грантовій угоді. Європейська комісія, зокрема фахівці Європейської дослідницької виконавчої агенції пропонують поради, які допоможуть у процесі виконання проєкту.

Отже, слід дотримуватися десяти простих рекомендацій:

  1. Покладайтеся на свого експерта (EU project officer) з проєкту ЄС. Призначений експерт із проєкту ЄС супроводжує вас під час реалізації проєкту. Налагодьте з ним тісні  стосунки і звертайтеся до нього з будь-якими питаннями чи сумнівами, а також для обміну інформацією щодо діяльності та досягнень у межах проєкту.
  2. Співпрацюйте з партнерами. Заохочуйте співпрацю між вашими партнерами. А також напрацюйте план дій, щоб вирішувати можливі розбіжності та конфлікти.
  3. Створіть сильну команду. Залучайте до команди людей із різними кваліфікаціями,, досвідом, навичками, що відобрежено у наукових профілях та підготовкою, а також делегуйте завдання, у яких ви почуваєтеся не надто впевнено.
  4. Опануйте ресурси та інструменти. Навчіться використовувати в повному обсязі доступні ресурси та інструменти, які допоможуть вам керувати проєктом.
  5. Знайте свої зобов’язання. Грантова угода визначає ваші обов’язки у межах отримання фінансування від ЄС. Візьміть участь повною мірою в її підготовці та ознайомтеся з вашими зобов’язаннями.
  6. Визначте ваші робочі відносини та передбачте ризики і зміни. Підготуйте Угоду про консорціум, щоб чітко визначити правила й умови між вашими партнерами. Виявіть і послабте наслідки можливих ризиків та дізнайтеся, що саме і яким чином може бути змінено в Грантовій угоді.
  7. Отримуйте максимум користі від кожної зустрічі. Добре підготуйтеся до стартової зустрічі та зустрічей з питань реалізаціїу проєкту. Це вдалий час, щоб звернутися за підтримкою, поставити запитання, обговорити з партнерами всі моменти, пов’язані з вашим проєктом, як наукові, так і інші дотичні до нього.
  8. Будьте готові до будь-якого сценарію. Будьте підготовлені до перевірок, стежачи за діяльністю в межах вашого проєкту.
  9. Повідомляйте, поширюйте та використовуйте результати. Дотримуйтесь зобов’язань повідомляти, поширювати та використовувати результати ваших досліджень. Європейська комісія надає безкоштовні інструменти, які можуть доповнити ваші зусилля з повідомлення, розповсюдження та використання результатів.
  10. Вчасно звітуйте. Ваші зобов’язання щодо звітування за проєктом є дуже важливими. Дотримуйтеся звітних періодів. Звітуйте у чітко визначений час та інформуйте вашого експерта (EU project officer) про досягнутий прогрес, можливі затримки, зміни у вашому початковому плані або завданнях та будь-які інші труднощі.

    Наведені вище поради є коротким варіантом рекомендацій, як грамотно керувати проєктами, що надаються у рамках реалізації Програми «Горизонт Європа». Повну версію можна знайти, перейшовши за посиланням.