Робочі пакети


Робочий пакет WP1 – Визначення, підготовка та реалізація спільного конкурсу
Керівник: Ольга Полоцька, Національний фонд досліджень України
Співкерівник: Йорн Ґрюневальд, Агентство з управління проєктами DLR (Jörn Grünewald, DLR Project Management Agency), Німеччина
Мета, заплановані заходи та очікувані результати:
Метою цього робочого пакету є здійснення необхідних підготовчих кроків для спільної українсько-європейської ініціативи з фінансування досліджень та інновацій, а також запуск першого спільного конкурсу для багатосторонніх консорціумів із досліджень та інновацій.
Заплановані заходи:
- Проведення кабінетного дослідження та збору даних для отримання загального уявлення про поточний стан науково-дослідницької діяльності в Україні. Буде проведено опитування за методом Дельфі для визначення тенденцій в українсько-європейському співробітництві у сфері досліджень та інновацій. Тенденції та тематичні сфери, визначені за допомогою опитування Дельфі, будуть обговорені під час семінарів із громадського бачення та форсайту.
- Визначення сторін, що фінансуватимуть спільну українсько-європейську ініціативу з фінансування досліджень і розробок. Будуть визначені зобов’язання потенційних донорів (включаючи зобов’язання щодо фінансування).
- Визначення обов’язків та запуск роботи координаційної інфраструктури, необхідної для реалізації ініціативи з фінансування.
- Нагляд та управління оцінкою поданих проєктних пропозицій, процесом прийняття рішень щодо фінансування та адмініструванням профінансованих проєктів.
Очікувані результати:
- визначення відповідних пріоритетів у сфері досліджень та інновацій, спрямованих на (i) вирішення глобальних викликів і досягнення Цілей сталого розвитку, (ii) підтримці української екосистеми досліджень та інновацій у вирішенні цих викликів разом із міжнародними партнерами;
- створення групи фінансуючих сторін, а також структурної, адміністративної та технічної бази для Спільного конкурсу;
- успішна реалізація Спільного конкурсу для європейсько-українських науково-дослідницьких консорціумів.
Робочий пакет WP2 – Розширення можливостей України: думай, вирішуй, дій
Керівник: Генрієтта Кірх, Агентство з управління проєктами DLR (Henriette Kirch, DLR Project Management Agency), Німеччина
Співкерівник: Ігор Єгоров, державна установа «Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України»
Мета, заплановані заходи та очікувані результати:
Цей робочий пакет має на меті розширити можливості чотирьох зацікавлених сторін інноваційної спіралі в Україні та країнах Східного партнерства за допомогою динамічного Центру знань, заснованого на гнучкому та спільному навчанні.
Заплановані заходи:
- Створення Центру знань для підвищення кваліфікації з питань політики ЄС, наукової дипломатії, технологічного форсайту, управління дослідженнями та залучення громадськості.
- Посилення співпраці між наукою та бізнесом і комерціалізація інновацій.
Очікувані результати:
- створення набору інструментів для розбудови потенціалу з корисними методами, розробленими та поширеними Центром знань;
- розроблення рекомендацій щодо співпраці між наукою та бізнесом;
- організація конференції зацікавлених сторін для політичного діалогу з Європейською комісією та країнами Східного партнерства;
- значний внесок у розроблення Стратегічного порядку денного з досліджень та інновацій (SRIA).
Робочий пакет WP3 – Оцінка прогресу та результатів
Керівник: Іванна Дідур, Сівітта, Україна
Співкерівник: Манфред Спісберґер, Центр соціальних інновацій (Manfred Spiesberger, Centre for Social Innovation), Австрія
Мета, заплановані заходи та очікувані результати:
Цей робочий пакет забезпечує ефективність та довгостроковий вплив проєкту шляхом моніторингу й оцінки спільних конкурсів та заходів із розбудови потенціалу, допомагаючи вдосконалити процеси і максимізувати суспільні вигоди.
Заплановані заходи:
- Розроблення та впровадження структурованої системи моніторингу та оцінки для забезпечення прозорості та підзвітності для зацікавлених сторін.
- Відстежування й оцінювання процесу Спільного конкурсу з наданням зворотнього зв’язку та інформації Керівному комітету конкурсу.
- Оцінювання впливу спільних заходів на дослідження, інновації та розвиток потенціалу, з забезпеченням задоволення потреб зацікавлених сторін.
- Залучення зацікавлених сторін шляхом проведення опитувань та сесій зворотного зв’язку для вдосконалення процедур і покращення майбутніх дій.
Очікувані результати:
- відстеження прогресу в реалізації спільного багатостороннього конкурсу для визначення сфер, що потребують вдосконалення, та забезпечення прозорості конкурсів фінансування;
- проведення оцінки результатів та залучення зацікавлених сторін до проєктної діяльності;
- моніторинг та оцінка впливу проєкту і набутого досвіду.
Робочий пакет WP4 – Комунікація, поширення, використання
Керівник: Інеса Ґаваране, Центр соціальних інновацій (Inese Gavarane, Centre for Social Innovation), Австрія
Співкерівник: Ігор Таранов, Національний фонд досліджень України, відділ «Офіс Горизонт Європа в Україні»
Мета, заплановані заходи та очікувані результати:
Метою цього робочого пакету є підвищення обізнаності про Європейський дослідницький простір, залучення відповідних зацікавлених сторін у сфері досліджень та інновацій і сприяння впровадженню результатів досліджень і розробок в економіці та суспільстві за допомогою широкого спектра заходів із комунікації, поширення та використання.
Заплановані заходи:
- Розроблення Плану комунікації, розповсюдження та використання, Плану залучення зацікавлених сторін для успішної реалізації комунікаційних та інформаційних заходів.
- Організація заходів із комунікації та поширення інформації для зацікавлених сторін екосистеми досліджень та інновацій.
- Популяризація результатів розбудови потенціалу, цілей сталого розвитку та результатів спільного багатостороннього конкурсу.
- Моніторинг у режимі реального часу заходів із комунікації, розповсюдження та використання результатів.
Очікувані результати:
- підвищення обізнаності про важливість досліджень та інновацій, цілі сталого розвитку і проєктну діяльність;
- залучення понад 500 зацікавлених сторін до різних видів діяльності у рамках проєкту;
- оприлюднення історій успіху спільних багатосторонніх проєктів та заходів із розбудови потенціалу.
Робочий пакет WP5 – Координація та управління проєктом
Керівник: Йорн Ґрюневальд, Агентство з управління проєктами DLR (Jörn Grünewald, DLR Project Management Agency), Німеччина
Мета, заплановані заходи та очікувані результати:
Цей робочий пакет забезпечує загальне управління проєктом LUKE шляхом координації партнерів, управління даними, фінансового адміністрування, а також підтримку органів управління проєктом.
Заплановані заходи:
- Координація проєкту, включаючи підписання угоди про консорціум, організацію проєктних зустрічей та комунікацію між учасниками проєкту.
- Підтримка впровадження та повсякденної діяльності органів управління проєктом LUKE.
- Забезпечення відповідності Керівним принципам управління даними FAIR в Рамковій програмі «Горизонт Європа» процедур управління всіма даними, які будуть збиратися, оброблятися та/або генеруватися, а також за необхідності розповсюджуватися в рамках проєкту.
- Координатор проєкту буде часто спілкуватися з Європейською комісією, а також виступатиме посередником для всіх комунікацій між бенефіціарами та Європейською комісією.
Очікувані результати:
- укладання угоди про консорціум між учасниками проєкту;
- впровадженння плану забезпечення якості;
- надання періодичних звітів та фінального звіту про оцінку до Європейської комісії.
Фінансується Європейським Союзом. Висловлені погляди та думки належать виключно автору(ам) і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу чи Європейської виконавчої агенції з наукових досліджень (REA). Ні Європейський Союз, ні орган, який надав фінансування, не можуть бути притягнуті до відповідальності за них.