Часті питання про участь у Програмі «Горизонт Європа»

Головна FAQ Часті питання про участь у Програмі «Горизонт Європа»
Хто може брати участь у Програмі «Горизонт Європа»?

Організації будь-якого типу можуть подавати заявку на участь у конкурсах Програми, якщо вони мають операційну та фінансову спроможність для виконання завдань, за які вони беруться.

Таким чином, брати участь у конкурсах РП «Горизонт Європа»  можуть:

  • дослідницькі центри;
  • університети;
  • усі види приватних підприємств і державних установ;
  • бізнес, включаючи малі та середні підприємства (МСП) та стартапи;
  • громадські організації, благодійні фонди, асоціації тощо.

У деяких конкурсах можуть брати участь окремі дослідники, які працюють у науково-дослідних установах та підприємствах різних форм власності.

Чи можуть окремі дослідники брати участь у конкурсах Програми?

Програма передбачає фінансування окремих дослідників у рамках Європейської дослідницької ради (ERC). Також передбачені можливості індивідуальних стипендій у межах певних проєктів програмного компонента «Дії Марії Склодовської-Кюрі» (MSCA).

Як шукати партнерів для створення консорціуму?

Серед можливих шляхів для пошуку партнерів:

  1. Розділ «Пошук партнерів» (Partner search) на порталі ЄК. Пошук можна здійснювати як у загальному меню, так і в межах окремих тематик. Там можна знайти перелік організацій, що також шукають партнерів. У цьому ж розділі ви також можете розміщувати інформацію про себе, аби вас могли знайти інші учасники.
  2. CORDIS – портал проєктів, що отримали фінансування. Тут можна ознайомитися з успішними проєктами і переглянути відомості про партнерів проєкту.
  3. Брокерські заходи (Brokerage events, B2match) – дають можливість учасникам не просто познайомитись один з одним, а й представити свою ідею на широкий загал партнерів, зацікавлених в одному конкретному напрямі. Такі заходи бувають в офлайн-, онлайн-, а також у гібридному форматі.
  4. Участь у проєктах програми COST, однією з основних цілей яких є саме створення партнерств із подальшою можливістю подання більших проєктів за РП «Горизонт Європа». Одна з основних переваг проєктів COST – можливість включення у ролі партнера в уже діючі проєкти.
  5. Соціальні мережі, зокрема LinkedIn чи Facebook, та активність у спеціалізованих групах.
  6. Наукові конференції та публікації.
  7. Партнерства, що вже створені в організації (білатеральні проєкти, договори про співробітництва тощо).
Як шукати конкурси в рамках Програми «Горизонт Європа»?

Перелік актуальних конкурсів та тих, що будуть відкриті найближчим часом у рамках РП «Горизонт Європа», можна знайти на офіційному порталі Funding & Tender opportunities.

Застосувавши низку доступних фільтрів, включаючи ключові слова, можна зручно відсортувати та знайти потрібні вам конкурси.

Які умови участі України в конкурсах РП «Горизонт Європа»?

Україна є асоційованим членом РП «Горизонт Європа», тож українські організації можуть брати участь у підготовці та реалізації проєктів на тих же засадах, що й організації з ЄС.

Однак в описі різних конкурсів можуть бути зазначені додаткові умови щодо кола учасників, які можуть брати у них участь. Тож важливо дуже уважно вивчати всі умови кожного конкретного конкурсу.