SUN4Ukraine закликає українські громади приєднатися до Місії ЄС з кліматично нейтральних та розумних міст, взявши участь у конкурсі
«Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ інформує про відкриття конкурсу для українських громад на участь у проєкті SUN4Ukraine, який підтримує українські міста в узгодженні їхніх планів відновлення з амбітними цілями кліматичної нейтральності. Як частина Місії ЄС «Кліматично нейтральні та розумні міста» SUN4Ukraine пропонує громадам унікальну можливість стати лідерами у сфері сталого міського розвитку, сприяючи виконанню Україною більш широких зобов’язань щодо боротьби зі зміною клімату.
Є два різні способи участі в проєкті:
- флагманські громади: українські міста запрошуються подати заявку, щоб стати одним із 10 флагманських громад, відібраних SUN4Ukraine для початкового етапу проєкту. Ці муніципалітети отримають індивідуальну експертну підтримку у складанні планів кліматичної нейтральності та сприяння в укладанні партнерств з містами Місії ЄС з метою обміну цінними знаннями. Як першопрохідці, ці флагманські муніципалітети працюватимуть над досягненням кліматичної нейтральності щонайпізніше до 2050 року і стануть прикладом для наслідування для інших українських міст;
- розбудова потенціалу та обмін знаннями: інші громади можуть приєднатися до SUN4Ukraine на більш пізньому етапі й отримати доступ до ресурсів із розбудови спроможності, обміну досвідом з іншими українськими та європейськими містами, а також підтримку для досягнення своїх кліматичних цілей.
Для участі в конкурсі необхідно:
- заповнити анкету до 20 жовтня 2024 року;
- ознайомитися з пояснювальною запискою до конкурсу;
- зареєструватися для участі у вебінарі, присвяченому питанням українських міст, який відбудеться 24 вересня 2024 року о 15:00.
Відібрані флагманські громади будуть оголошені до кінця листопада 2024 року.
Деталі конкурсу – за посиланням.
Довідково.
Чотирирічний проєкт Urban Net Zero Network for Ukraine (SUN4Ukraine), започаткований у травні 2024 року в рамках Програми «Горизонт Європа», спрямований на підтримку українських міст у їхньому прагненні до кліматичної нейтральності. Внаслідок серйозних руйнувань, спричинених воєнною агресією Росії, цей проєкт зосереджується на системному та ефективному відновленні, узгодженому з кліматичними цілями, та на залученні громадськості й зацікавлених сторін до досягнення кліматичних цілей України.