Команда «Офісу Горизонт Європа в Україні» НФДУ провела навчально-практичний захід у Переяславі
Відділ «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ продовжує інформувати громадськість щодо можливостей Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» для вітчизняних дослідників та інноваторів, а також підтримувати роботу національних контактних пунктів Програми. З цією метою 2 грудня фахівці відділу відвідали місто Переяслав на Київщині, зокрема Університет Григорія Сковороди в Переяславі, та провели навчально-практичний захід на тему: «Особливості участі українських дослідників у конкурсах Програми “Горизонт Європа”».
Із вітальним словом захід розпочав ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур. Також долучилися до вітань генеральний директор директорату розвитку науки Міністерства освіти і науки України Григорій Мозолевич, та заступниця голови Київської обласної державної адміністрації Жанна Осипенко. Зі свого боку Ольга Полоцька, кандидатка філологічних наук, доцентка, виконавча директорка НФДУ також привітала учасників і підкреслила важливість участі в заходах, які «Офіс Горизонт Європа в Україні» проводить у різних містах, щоб охопити якомога більшу кількість людей, зацікавлених в участі у Програмі.
Першу робочу частину відкрила кандидатка технічних наук, головна спеціалістка відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ Людмила Лісова, яка представила загальні відомості про Рамкову програму ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа», а також статистику участі українських учасників у ній. Безпосередньо про особливості участі в Програмі, зокрема юридичні аспекти і фінансові питання, розповіли головні спеціалісти Офісу: кандидат юридичних наук Олександр Моісеєв та кандидатка юридичних наук Надія Наумова.
Ігор Таранов, кандидат економічних наук, доцент, начальник відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» презентував історії успіху у Програмі, а саме: проєкт HEOinUA–101132682. Цим проєктом власне і є «Офіс Горизонт Європа в Україні», який успішно реалізується вже понад рік на базі Національного фонду досліджень України.
Знання, подані на заходах, організованих «Офісом Горизонт Європа в Україні» для зацікавлених осіб, є не лише теоретичними: учасники також отримують практичні навички роботи з інструментами ЄС для участі в програмах підтримки Євросоюзу. Так, кандидатка сільськогосподарських наук, старша дослідниця, заступниця начальника Офісу Наталія Діденко розпочала другу робочу частину із майстер-класу порталом Funding and Tenders.
Окремо було висвітлене питання грантових можливостей для бізнесу в рамках Програми «Горизонт Європа». Про це розповів Максим Колісник, кандидат наук з державного управління, доцент, головний спеціаліст відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ. Крім того, можливості для українських дослідників у програмному компоненті «Дії Марії Склодовської-Кюрі» презентувала докторка філософії у галузі права, головна спеціалістка Офісу Юлія Ремінська.
Серед запрошених спікерів, які долучилися до заходу, став Олег Бондаренко, заступник голови ГО «Національний екологічний центр України», який розповів зі свого боку про досвід участі у Програмі «Горизонт Європа», в рамках якої екологічний центр реалізує 5 проєктів. Оскільки на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі, де відбувся навчально-практичний захід, функціонує національний контактний пункт Програми за напрямом діяльності «Нова європейська ініціатива Баугауз», його керівниця – кандидатка філологічних наук, доцентка Олеся Скляренко розповіла про роботу зазначеного НКП.
Традиційно подія завершилась сесією питань і відповідей та нетворкінгом, під час яких учасники мали змогу поставити свої питання, а також поспілкуватися зі спеціалістами Офісу, відповідальними за окремі напрями Програми, й налагодити корисні зв’язки. Підбив підсумки начальник «Офісу Горизонт Європа в Україні» Ігор Таранов, закликавши брати активну участь у конкурсах Програми «Горизонт Європа».
Загалом у заході взяли участь понад 290 учасників, які відвідали особисто та доєдналися онлайн. Серед присутніх – представники Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя, навчально-наукового інституту «Українська інженерно-педагогічна академія» Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Сумського державного університету, Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Донбаського державного педагогічного університету й інших закладів вищої освіти, наукових установ, малого та середнього бізнесу, органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій.