Представники НФДУ взяли участь у тренінгу, присвяченому міжнародній підтримці збереження та розвитку генетичних ресурсів рослин України

Головна Новини Події Представники НФДУ взяли участь у тренінгу, присвяченому міжнародній підтримці збереження та розвитку генетичних ресурсів рослин України

16-18 квітня у Києві відбувся тренінг на тему: «Міжнародна підтримка збереження та розвитку генетичних ресурсів рослин – можливості для України». Захід був організований Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) для представників 13 інститутів Національної аграрної академії наук України, які входять до Координаційного комітету з реалізації Стратегії розвитку сільського господарства та генетичних ресурсів України. Працівники Національного фонду досліджень України як представники програм, які надають грантову підтримку наукової або суміжної з науковою діяльності, взяли участь у події у ролі спікерів.

У третій день заходу, 18 квітня, який був присвячений міжнародному партнерству та досвіду залучення грантів в Україні, із презентаціями виступили виконавча директорка Національного фонду досліджень України Ольга Полоцька та начальник відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ Ігор Таранов. У своїй доповіді очільниця НФДУ інформувала про види грантової підтримки, яку надає фонд, переможців конкурсів НФДУ, зокрема, у розрізі природничих, технічних наук і математики, біології, медицини й аграрних наук та проєкти, у яких вони беруть участь.

Зі свого боку Ігор Таранов презентував презентував особливості роботи «Офісу Горизонт Європа в Україні», який є Координаційним центром Програми «Горизонт Європа», познайомив зі спеціалістами Офісу за сферами їхньої відповідальності, виклики й завдання, які постають перед працівниками під час роботи, а також можливості Програми для потенційних заявників за аграрним спрямуванням. Так, керівник Офісу розповів про вже відкриті конкурси й ті, що будуть відкриті найближчим часом. 

Тренінг організовано за підтримки Проєкту ЄС, бенефіціаром якого є Національна академія аграрних наук України. Його діяльність спрямована на збереження і розвиток генетичних ресурсів рослин України. Захід відбувся у змішаному форматі, що дало можливість залучити якомога більшу кількість охочих.