Представники «Офісу Горизонт Європа в Україні» НФДУ виступили експертами Міжнародної школи з написання грантів у рамках Програми «Горизонт Європа»

Головна Новини Події Представники «Офісу Горизонт Європа в Україні» НФДУ виступили експертами Міжнародної школи з написання грантів у рамках Програми «Горизонт Європа»

26-27 червня «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ долучилися до Міжнародної школи з написання грантів у рамках Програми «Горизонт Європа». Організаторами школи виступили Міжнародний жіночий Клуб «Business Woman Club», громадське об’єднання «Жіноча бізнес школа» та відділ «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ, представники якого стали запрошеними спікерами й експертами заходу.

Протягом двох днів учасники школи отримали вичерпну інформацію про ключові можливості та практичні аспекти участі у Програмі «Горизонт Європа» – дев’ятій рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій, що відкриває широкі перспективи для українських організацій і громад у сфері наукових досліджень, технологічного розвитку та міжнародної співпраці. А також дізналися про механізми підтримки українських дослідників та інноваторів, зокрема, від мережі національних контактних пунктів та «Офісу Горизонт Європа в Україні» НФДУ.

Серед основних акцентів – детальний огляд Програми, її стратегічних цілей, новацій та актуальних можливостей, про які розповів начальник відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ Ігор Таранов. Також слухачі дізналися надзвичайно багато необхідної для участі в Програмі інформації від заступниці начальника відділу Наталії Діденко. Так, вона розповіла про можливості порталу фінансування і тендерів Європейського Союзу, що є обов’язковим кроком для подання заявок на фінансування. Спікерка окремо опрацювала як теоретично, так і показала на практиці, як створити обліковий запис організацій, зареєструвати фізичну особу для отримання доступу до більшої кількості інформації.

Крім того, особливу увагу фахівчиня приділили відкритим конкурсним можливостям у рамках робочих програм за кластерами і компонентами Програми на 2025 рік, включаючи актуальні можливості для українських учасників, а також нові спрощені процедури подання заявок. В окремий блок було винесено питання формування консорціумів: як шукати партнерів, ефективно розподіляти ролі між учасниками, організовувати спільну роботу та які вимоги висуваються до складу консорціуму і координатора проєкту.

Серед іншого, учасники отримали практичні поради щодо підготовки звітності, висвітлення проєктної діяльності на медіаресурсах та в соціальних мережах, а також ознайомилися з історіями успішно реалізованих проєктів у розрізі Програми «Горизонт Європа», що вже принесли відчутні результати для українських організацій та громад. Зокрема, свої успішні проєкти презентували Ганна Галан, НКП Програми «Горизонт Європа» за напрямом «Здоров’я», Оксана Цукан, представниця України до програмного комітету «Цивільна безпека для суспільства», відповідального за моніторинг виконання «Горизонту Європа», Тетяна Федонюк, НКП за напрямом «Продовольство, біоекономіка, природні ресурси, сільське господарство та навколишнє середовище», Віталіна Бабенко, НКП за напрямом «Європейський інститут інновацій та технологій», та Наталія Волошин, менеджерка громадського об’єднання «ФОРЗА».

Після завершення навчання всі учасники отримали домашнє завдання, саме: зареєструвати власну компанію на порталі й отримати PIC-номер, підібрати релевантні конкурси, сформувати короткий опис власної ідеї для участі у конкурсі, підібрати потенційних партнерів консорціуму для реалізації проєкту, підготувати пресреліз про свій проєкт для виходу в публічний простір. Презентації проєктів слухачів школи будуть представлені окремо.