Прискорення перезавантаження економіки та народження нової інвестиційної екосистеми України: участь «Офісу Горизонт Європа в Україні» НФДУ у ІІ закордонному інвестиційному конгресі
15-16 травня у Києві відбувся Другий закордонний інвестиційний конгрес. Подія є комунікаційною платформою для місцевих громад, іноземних інвесторів, міжнародних фінансових установ, приватних фондів, регіонального бізнесу, представників дипломатичних місій в Україні та урядовців. Національний фонд досліджень України є інформаційним партнером заходу. У перший день, 15 травня, начальник відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ Ігор Таранов долучився до заходу як спікер.
Керівник Офісу взяв участь у панельній дискусії на тему: «Фінансова дипломатія 4.0: як міжнародні інституції, інноваційні інструменти та цифрові рішення прискорюють перезавантаження економічної архітектури та народження нової інвестиційної екосистеми України». У своєму виступі Ігор Таранов зазначив важливість участі України у Рамковій програмі Європейського Союзу «Горизонт Європа», яка є джерелом додаткового фінансування для вітчизняних дослідників та інноваторів, підкресливши, що участь у грантових програмах ЄС значно зменшує фінансовий тиск на державу, а також чудовою можливістю знайти партнерів для реалізації проєктів.
Начальник відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» зауважив, що від початку повномасштабної війни наша країна отримує всебічну підтримку від Європейського Союзу, зокрема, Україну звільнили від сплати внесків за участь у Програмі. Крім того, Ігор Таранов повідомив, що днями ЄК затвердила нову робочу програму РП «Горизонт Європа» 2025 року, серед головних аспектів якої – підтримка українських дослідників, які постраждали від агресивної війни росії, серед іншого, в рамках ініціативи MSCA4Ukraine. За сприятливих умов також буде надано можливість науковцям повернутися в Україну та відновити дослідницьку й інноваційну діяльність.
«ЄК продовжить підтримку «Офісу Горизонт Європа в Україні», який розбудовує сильніші дослідницькі відносини між ЄС та Україною і сприяє доступу українських дослідників до фінансування з боку ЄС. Діяльність Офісу, який понад півтора року функціонує на базі Національного фонду досліджень України, повністю фінансується Європейською комісією, що є безпрецедентним випадком і визнанням його надзвичайної важливості», – наголосив Ігор Таранов.
Поза тим, начальник Офісу навів загальну суму фінансування, отриману українськими учасниками Програми «Горизонт Європа», що станом на сьогодні є значно більшою порівняно з попередньою РП «Горизонт 2020». Також спікер акцентував увагу на тому, що у 2021 році лише один український університет координував проєкт Програми «Горизонт 2020», а в 2025 році – десять! Таким чином, успішна участь у 9-й рамковій програмі ЄС не лише зміцнює вітчизняні сфери науки й досліджень, а й посилює становище України на міжнародній арені.
Серед інших учасників панельної дискусії: голова Української фінансової житлової компанії Євген Мецгер, генеральний директор Vision Fund Ukraine Веслі Джордан, проєктна менеджерка національного Еразмус+ офісу в Україні Вероніка Ткаченко, член правління ISE Group Олександр Романішин, директорка з міжнародного розвитку TheCityUK Анна Роджерс, голова Наглядової ради Української асоціації венчурного та приватного капіталу Андрій Колодюк та співзасновниця і генеральна директорка Most Capital Connections Каміла Міхалькевич.
Організаторами події виступили Foreign Business Hub та EUCONLAW Group. Мета – об’єднати всі сторони, які зацікавлені у зміцненні економічного партнерства між українськими громадами та міжнародними інвесторами і фінансовими установами, сприянні залученню інвестицій, впровадженні ефективних фінансових інструментів, а також посиленні стійкості та спроможності громад і підвищенні конкурентоспроможності регіонального бізнесу.
Нагадуємо, що 31 жовтня 2024 року в Києві відбувся Перший закордонний інвестиційний конгрес за участю cпікера начальник відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ Ігоря Таранова, який також виступив у ролі провідного спікера.