У НУБіП відбувся навчально-практичний захід, присвячений особливостям участі у Програмі «Горизонт Європа»
«Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ продовжує виконувати свою роботу за будь-яких умов. Тож, незважаючи на тривалу ранкову масштабну тривогу 11 листопада, працівники Офісу провели спільно з Національним університетом біоресурсів і природокористування України навчально-практичний захід «Особливості участі українських дослідників у конкурсах Програми “Горизонт Європа”».
Захід відкрила з вітальним словом кандидатка філологічних наук, доцентка, виконавча директорка Національного фонду досліджень України Ольга Полоцька. Очільниця фонду привітала учасників і зазначила, що подія стане посиленням спроможності університету у грантових програмах ЄС, а також поштовхом для пошуку і створення партнерств. Крім того, пані Полоцька подала статистику участі закладу вищої освіти, на базі якого відбувся захід, у Програмі «Горизонт Європа», адже університет є досить активним учасником різноманітних наукових і дослідницьких програм.
Також Вадим Ткачук, доктор економічних наук, професор, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України, долучився до вітанння й інформував присутніх щодо наукової діяльності закладу, його участі не лише в «Горизонт Європа», а й в інших грантових програмах Європейського Союзу, де є успішно подані заявки. Ректор університету підкреслив, що досвід, отриманий під час заходу, сприятиме розвитку у сфері науки й досліджень і закладу загалом, і кожного науковця зокрема.
Робоча частина розпочалася із загального огляду флагманської програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа», яку представила головна спеціалістка «Офісу Горизонт Європа в Україні» Людмила Лісова. Ігор Таранов, кандидат економічних наук, доцент, начальник відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» презентував проєкт HEOinUA–101132682 – «Офіс Горизонт Європа в Україні» – який уже протягом року успішно реалізується на базі Національного фонду досліджень України. Окрім цього, юридичні аспекти та фінансові питання участі у Програмі «Горизонт Європа» висвітлили головні спеціалісти Офісу Олександр Моісеєв, кандидат юридичних наук, та Ольга Курикіна, кандидатка економічних наук.
Оскільки формат заходу був навчально-практичним, то учасники отримали не лише теоретичні знання, а й практичний досвід. Так, Наталія Діденко, кандидатка сільськогосподарських наук, старша дослідниця, заступниця начальника відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ, провела майстер-клас інструменту ЄС – порталу фінансування і тендерів (Funding and Tenders Portal). Зокрема, мова йшла про те, як правильно ним користуватися, здійснювати підбір конкурсів, шукати партнерів, які є можливості для науковців, на яких вплинула війна, тощо.
Насамкінець відбулася сесія питань та відповідей, під час якої учасники, які відвідали захід особисто та долучилися онлайн, мали можливість поставити питання щодо участі в Програмі, а також поспілкуватися з фахівцями Офісу, відповідальними за конкретні напрями у розрізі Програми. Підсумовуючи захід, проректор із науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності НУБіП Олександр Лабенко висловив сподівання у подальшій плідній співпраці з «Офісом Горизонт Європа в Україні», який є важливим інформаційним компонентом у подоланні труднощів на шляху до успішної участі в «Горизонті Європа». Зі свого боку керівник Офісу Ігор Таранов закликав присутніх не зволікати й пробувати подавати заявки на конкурси Програми, оскільки досягти успіху можливо лише за належної підготовки.
Подія відбулася з дотриманням усіх безпекових умов для представників закладів вищої освіти, наукових установ, малого та середнього бізнесу, громадських організацій та всіх, хто цікавиться можливостями Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». Загалом взяли участь в онлайн- та офлайн-форматі близько 300 осіб, що дає організаторам розуміння необхідності проведення інформаційних заходів такого формату.