У Переяславі відбувся інформаційний захід, присвячений грантовим можливостям та інструментам підтримки Програми «Горизонт Європа»
16 квітня в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі відбувся інформаційний захід «Грантові можливості та інструменти підтримки Програми “Горизонт Європа”» з фокусом на напрямі «Новий європейський Баугауз». Подію університет організував і провів у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Міністерством розвитку громад та територій України, Національним фондом досліджень України і Київською обласною державною адміністрацією згідно з планом заходів національного контактного пункту «Нова європейська ініціатива Баугауз». Традиційно фахівці відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ виступили спікерами на заході.
Захід відкрили з вітальними словами ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур, спеціаліст з питань політики відділу Міжнародного співробітництва – Європа та Америка, Формування європейського горизонту – Генерального директорату з досліджень та інновацій Європейської комісії Фредерік Сондергаард, виконавча директорка Національного фонду досліджень України Ольга Полоцька та експерт із політичних питань у сфері науки й інновацій Представництва ЄС в Україні Єгор Пивоваров, який завітав до міста Переяслав із робочим візитом.
Також вітальні листи надійшли від Дениса Курбатова, заступника Міністра освіти і науки України, та Жанни Осипенко, заступниці голови Київської обласної державної адміністрації. Вони побажали результативного проведення заходу, спрямованого на підвищення рівня обізнаності українських науковців, дослідників та інноваторів щодо можливостей Програми «Горизонт Європа», що сприятиме подальшому зростанню кількості вітчизняних учасників з успішними заявками.
Під час заходу учасники отримали таку інформацію:
- особливості роботи «Офісу Горизонт Європа в Україні» (Ігор Таранов, кандидат економічних наук, доцент, начальник відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ);
- загальний огляд Програми «Горизонт Європа» (Владислав Михайленко, доктор філософії з екології, головний спеціаліст Офісу);
- юридичні аспекти та фінансові питання участі у Програмі (Юлія Ремінська, докторка філософії у галузі права, і Ольга Курикіна, кандидатка економічних наук, головні спеціалістки Офісу – відповідно);
- грантові можливості для бізнесу (Максим Колісник, кандидат наук з державного управління, доцент, головний спеціаліст Офісу);
- етика, інклюзивність та гендерна рівність у проєктах «Горизонт Європа» (Надія Наумова, кандидатка юридичних наук, головна спеціалістка Офісу).
Серед іншого, заступник голови Національного екологічного центру України Олег Бондаренко розповів про досвід НЕЦУ в успішній реалізації екологічних проєктів Програми «Горизонт Європа», спрямованих на сталий розвиток, захист довкілля та впровадження інновацій, а саме: SPARCS, CitiObs, More4Nature, Toural та SUNDANSE.
Окремо було представлено напрям «Новий європейський Баугауз». Про поточний стан справ інформував Лоренцо де Сімоне, спеціаліст із питань політики «Нового європейського Баугаузу» відділу JRC.B.4 Європейської комісії. Зі свого боку діяльність національного контактного пункту за відповідним напрямом презентувала його керівниця – кандидатка філологічних наук, доцентка Олеся Скляренко.
Нагадуємо, що це вже другий захід на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі, присвячений 9-й Рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» й організований для представників закладів вищої освіти, наукових установ, громадських організацій, органів місцевого самоврядування, суб’єктів малого та середнього підприємництва та інших потенційних учасників грантової програми. Перший провели у грудні 2024 року. Майже 500 людей взяли участь у форматі онлайн та відвідали особисто.