Відбувся воркшоп «Інтернаціоналізація та освітні реформи: шлях до європейської інтеграції»

Головна Новини Події Відбувся воркшоп «Інтернаціоналізація та освітні реформи: шлях до європейської інтеграції»

28 березня відбувся воркшоп «Інтернаціоналізація та освітні реформи: шлях до європейської інтеграції». Захід був присвячений обговоренню актуальних питань європейської інтеграції української освіти, обміну досвідом, розширенню можливостей з партнерствами та розробленню спільних ініціатив для подальшого розвитку освітньої сфери. Подію провели в межах проєкту ЄС «Еразмус+» «Eurydice Network in Ukraine: Access and Cooperation» (ENUAC). Організаторами виступили державна наукова установа «Інститут освітньої аналітики» спільно з Міністерством освіти і науки України. Представники Національного фонду досліджень України долучилися до події в ролі спікерів.

Так, у розрізі робочої панелі на тему грантової підтримки Європейського Союзу для розбудови освітньої та дослідницької інфраструктури України перший заступник виконавчого директора з питань грантової підтримки НФДУ Андрій Кузнецов інформував учасників про міжнародну співпрацю як чинник інституційного розвитку Національного фонду досліджень України. Зі свого боку Наталія Діденко, заступниця начальника відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ, презентувала результати роботи Офісу за  півтора року його діяльності на базі НФДУ, акцентувала увагу на перспективах роботи та викликах, з якими у процесі діяльності стикаються фахівці Офісу як проєкту в межах Рамкової програми «Горизонт Європа».

Також під час воркшопу були висвітлені й інші теми, присвячені європейській інтеграції української освіти. Серед них: європейська інтеграція України крізь призму державних політиків, де з доповіддю про особливості переговорного процесу про вступ України до ЄС у розрізі освіти, науки та інновації виступили представники МОН – Олександра Гусак, генеральна директорка директорату європейської та євроатлантичної інтеграції, та керівник експертної групи директорату європейської та євроатлантичної інтеграції Сергій Шкабко, який також на прохання організаторів здійснив модерування основної програми заходу.

Крім того, учасникам були представлені доповіді щодо реалізації проєктів «Eurydice Network in Ukraine: Access and Cooperation» (ENUAC) у межах програми ЄС «Еразмус+» та «Skill Partnerships for Sustainable and Just Migration Patterns» (SKILLS4JUSTICE) у межах Програми «Горизонт Європа»; програми «Еразмус+» як інструменту євроінтеграції; національних центрів EUROPASS, Euroguidance, EQF; національного офісу eTwinning в Україні. Поза тим, окремо розглянули роль громадського сектору, зокрема ГО «Українська асоціація викладачів та дослідників європейської інтеграції», у євроінтеграційних процесах.

Серед доповідачів, які виступили на заході, були також і представники Європейського Союзу, а саме: Марко Скраль, керівник експертної групи з інклюзивного розвитку та соціально-гуманітарних питань Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, та Пітер Бірч, керівник сектору A6 «Платформи, дослідження та аналіз» Європейського виконавчого агентства з питань освіти і культури. Модерував частину воркшопу Андрій Литвинчук, директор Інституту освітньої аналітики, голова національного підрозділу «Евридіка» в Україні, який також відкрив захід вітальною промовою.

Довідково.

Мережа «Евридіка» (Eurydice Network) була створена у 1980 році Європейською комісією та її державами-членами для підтримки співпраці в галузі освіти у Європі. ЇЇ головна мета полягає у наданні детального розуміння організації систем освіти в Європі та їх функціонування. ДНУ «Інститут освітньої аналітики» є офіційним національним підрозділом мережі «Евридіка» в Україні.