Що слід врахувати, подаючи заявку на участь у конкурсах Програми «Горизонт Європа»: поради Європейської комісії

Головна Новини Корисна інформація Що слід врахувати, подаючи заявку на участь у конкурсах Програми «Горизонт Європа»: поради Європейської комісії

Продовжуємо публікувати рекомендації від Європейської комісії та розповідати про типові помилки, яких слід уникати під час планування, складання бюджету та співпраці з партнерами у процесі підготовки та подання проєктних пропозицій у рамках Програми «Горизонт Європа».

 1. Структуруйте свою пропозицію логічно і цілісно. Окресліть загальну методологію та впорядкуйте всі елементи проєкту. Це допоможе узгодити його відповідно до цілей конкретного конкурсу та критеріїв оцінювання.
 2. Розгляньте інші вимоги або процедурні питання, які враховуються при оцінюванні проєктів. Це можуть бути такі аспекти, як мультидисциплінарність (партнери з взаємодоповнюваними типами знань), включення соціальних і гуманітарних наук, відкрита наука тощо.
 3. Пам’ятайте, що бюджет повинен відповідати обсягу роботи в різних робочих пакетах, а проєкт відповідав термінологічним значенням (прийнятні/допустимі умови) у часових і фінансових рамках.
 4. Створіть хронологічний план для всього процесу написання заявки, включаючи конкретні завдання, результати, обов’язки та дедлайни. Це гарантуватиме, що все буде завершено до кінцевого терміну конкурсу.
 5. Використовуйте інструкції та шаблони, доступні в системі подання заявок на Порталі фінансування та тендерів, що застосовуються до програми фінансування, на яку ви подаєте заявку. Пам’ятайте, що використання правильного шаблону є умовою прийнятності заявки.

! Важливо:

 • не переоцінюйте свою ідею, ставлячи занадто багато й надто амбітні цілі;
 • не «перевантажуйте» свою пропозицію – намагайтеся залишатися простими і зрозумілими;
 • не використовуйте жаргонні/специфічні слова – намагайтеся пояснити свій проєкт у реалістичних термінах;
 • не забудьте представити питання етики та безпеки, що стосуються вашої пропозиції. Усі заявники повинні заповнити етичну самооцінку своєї заявки, незважаючи на те, чи вважають вони, що запропонована ними робота піднімає етичні питання, чи ні;
 • не забудьте пояснити, як ви будете враховувати гендерні аспекти у вашому дослідженні, якщо це доречно;
 • не забудьте заздалегідь підготувати та подати детальний План гендерної рівності (англ. GEP). Це є обов’язковим для юридичних осіб з держав-членів та асоційованих країн, які є державними органами, науково-дослідними організаціями або закладами вищої освіти. Для цих юридичних осіб такий план повинен бути готовий на момент підписання грантової угоди. Більше про: гендерний вимір у дослідженнях та Плани гендерної рівності;
 • не перевищуйте ліміт кількості сторінок. Обсяг заявки для типу заходу Дослідження та інновації (RIA) та Інновації (IA) не може перевищувати 45 сторінок. Для Координації та підтримки (CSA) обмеження становить 30 сторінок. Для заявки на перший етап – не більше 10 сторінок. Обсяг заявок на конкурси з одноразовим фінансуванням не може перевищувати 50 сторінок для RIA/IA та 33 сторінки для CSA.