ШІ та його роль у формуванні проєктних пропозицій під час написання грантових заявок, які оголошуються Єврокомісією

Головна Новини Корисна інформація ШІ та його роль у формуванні проєктних пропозицій під час написання грантових заявок, які оголошуються Єврокомісією

Генеративні інструменти штучного інтелекту (ШІ), такі як ChatGPT, значно впливають на різні сфери діяльності, включаючи наукові дослідження. Ці потужні інструменти можуть бути корисними для виконання певних завдань, проте вони також створюють низку проблем та обмежень, про які важливо знати користувачам.

Тож Європейська комісія разом із країнами та зацікавленими сторонами, представленими у Форумі з питань європейської інтеграції до дослідницького простору (ERA), вирішила спільно розробити набір рекомендацій, які могли б надати прості та дієві вказівки для європейського дослідницького співтовариства під час формування проєктних пропозицій у написанні грантових заявок, які оголошуються ЄК, зокрема у розрізі Програми «Горизонт Європа».

Рекомендації, оприлюднені у березні 2024 року, є результатом цих спільних зусиль. Вони спрямовані на консолідацію різних ідей і встановлення напрямів, які можуть допомогти тим, хто використовує генеративний ШІ у науковій сфері.

Ці рекомендації будуть регулярно оновлюватися, щоб йти пліч-о-пліч із дуже стрімким технологічним розвитком.

На порталі ЄК можна ознайомитися з цим документом (Living guidelines on the responsible use of generative AI in research) та надати зворотній зв’язок. Також додатково можна отримати інформацію про використання ШІ у науці (AI in Science).