Партнерства за напрямом «Цифровізація, промисловість та космос»

Головна Партнерства Партнерства за напрямом «Цифровізація, промисловість та космос»

Європейські партнерства у сфері цифровізації, промисловості та космосу

Деталі Європейських партнерств у рамках Програми «Горизонт Європа». Партнерські пропозиції, контактні дані, реквізити партнерів.

Партнерства в Програмі «Горизонт Європа»

Метою Європейських партнерств між ЄС та асоційованими країнами, приватним сектором, фондами та іншими зацікавленими сторонами є вирішення глобальних проблем та модернізація промисловості.

Початковий список кандидатів на участь у Програмі «Горизонт Європа» наведено у Додатку 7 до Орієнтації до першого Стратегічного плану Програми «Горизонт Європа».

Нижче наведено партнерства у сфері цифрових технологій, промисловості та космосу.

Деталі партнерств

Європейське партнерство для високопродуктивних обчислень
Мета партнерства до 2027 року:

  • розробка, розгортання, розширення та підтримка провідної у світі екосистеми об’єднаних та гіперзв’язаних суперкомп’ютерів, квантових обчислень, сервісної інфраструктури та інфраструктури даних у ЄС;
  • підтримка автономного виробництва інноваційних та конкурентоспроможних суперкомп’ютерних систем на основі місцевих європейських компонентів, технологій та знань, а також розробка широкого спектра  застосувань, оптимізованих для цих систем;
  • розширення можливостей використання цієї суперкомп’ютерної інфраструктури для великої кількості державних і приватних користувачів і підтримка розвитку ключових навичок, необхідних європейській науці та промисловості.

Проєкт пропозиції партнерства (травень 2019 року, оновлення очікує на розгляд).

Контакти

На рівні ЄК: cnect-c2@ec.europa.eu.

Європейське партнерство з ключових цифрових технологій (KDT)
Електронні та фотонні компоненти (технології на основі світла), а також програмне забезпечення, яке визначає, як вони працюють як частина системи, є ключовими цифровими технологіями. Головною метою партнерства KDT є підтримка цифрової трансформації всіх секторів економіки та суспільства, змусити її працювати на Європу та вирішити Європейський зелений курс.

До 2030 року лідерство ЄС у KDT зміцнить промислові опорні пункти, скориставшись новими можливостями для встановлення технологічного суверенітету та підвищення конкурентоспроможності.

Проєкт пропозиції про партнерство (січень 2021 року).

Контакти

На рівні ЄК: CNECT-A3@ec.europa.eu.

Партнери: AENEAS – Каролін Бедран, ARTEMI – Ян Лостро, EPOSS – Вольфганг Гесснер.

Європейське партнерство для розумних мереж та послуг
Партнерство спрямоване на підтримку технологічного суверенітету щодо розумних мереж та послуг відповідно до промислової стратегії ЄС та інструментарію кібербезпеки 5G. Це сприятиме забезпеченню цифрового та зеленого переходу, подоланню коронакризи як з точки зору технологій реагування на кризу в галузі охорони здоров’я, так і з точки зору економічного відновлення.

Це дозволить європейським гравцям розвивати технологічні потужності для систем 6G як основу для майбутніх цифрових послуг до 2030 року. Це також дозволить провідним ринкам інфраструктури та послуг 5G розвиватися в Європі, координуючи розгортання 5G з CEF2 Digital.

Проєкт пропозиції про партнерство (липень 2020 року).

Контакти

На рівні ЄК: cnect-e1-sns@ec.europa.eu.

Партнери: 5G IA – Колін Віллкок, Nokia – Вернер Мор.

Європейське партнерство зі штучного інтелекту, даних та робототехніки
З метою забезпечення найбільшої користі Європі від штучного інтелекту, даних та робототехніки      це п     артнерство сприятиме інноваціям, прийняттю та впровадженню цих технологій. Партнерство сприятиме розвитку нових ринків, додатків та залученню інвестицій для створення технічної, економічної та соціальної цінності для бізнесу, громадян та навколишнього середовища.

Очікується, що до 2030 року Європа реалізує свій суверенітет у розробці та впровадженні надійного, безпечного та стійкого штучного інтелекту, даних та робототехніки, сумісних із цінностями та регулятивними обмеженнями ЄС.

Контакти

На рівні ЄК: Кіммо Россі, Юха Хейккіля, Сесіль Ует.

Партнери: BDVA AISBL – Thomas Hahn.

Європейське партнерство з фотоніки
Фотоніка (технології, засновані на світлі) є важливим будівельним блоком для цифрової трансформації та зеленого і здорового майбутнього в Європі. Це партнерство спрямоване на прискорення фотонних інновацій, забезпечення технологічного суверенітету Європи, підвищення конкурентоспроможності європейської економіки та забезпечення створення довгострокових робочих місць і загального процвітання.

До 2030 року Європа збереже лідерство в основних і новаційних фотонних технологіях.

Контакти

На рівні ЄК: Вернер Штайнхогль.

Партнери: VDI-Technologiezentrum GmbH / Секретаріат Photonics21.

Європейське партнерство з «Чистої» сталі – низьковуглецеве виробництво сталі
Відповідно до  цілей Європейського зеленого курсу       п     артнерство підтримує лідерство ЄС у перетворенні сталеливарної промисловості на вуглецево-нейтральну, слугуючи каталізатором для інших стратегічних секторів. До 2027 року вона реалізує щонайменше 2 демонстраційні проєкти, що призведуть до скорочення викидів CO2 на 50%, і досягне рівня технологічної готовності 8 до 2030 року щонайменше у 12 сферах, що фінансуються п     артнерством. Остання мета полягає в тому, щоб скоротити викиди CO2 на 80-95% до 2050 року, в кінцевому підсумку досягнувши вуглецевої нейтральності.

Контакти

На рівні ЄК: Алехандро Герман Гонсалес.

Партнери: ESTEP – Клаус Петерс.

Європейське партнерство з метрології
Європейське партнерство з метрології – це інституціоналізоване партнерство, створене у 2021 році рішенням Європейського парламенту та ради  та кероване Європейською асоціацією національних метрологічних інститутів (EURAMET). Він буде співфінансуватися державами-учасницями (включаючи майже всі країни-члени ЄС) та на рівні ЄС з очікуваним бюджетом понад 660 мільйонів євро. Партнерство є правонаступником Європейської метрологічної програми інновацій та досліджень (EMPIR).

Це партнерство спрямоване на прискорення глобального лідерства Європи в метрологічних дослідженнях шляхом створення самодостатніх європейських метрологічних мереж. Воно спрямоване на підтримку нових інноваційних продуктів для реагування на соціальні виклики, таких як здоров’я, навколишнє середовище та зміна клімату, а також забезпечує ефективну розробку та впровадження необхідних правил та стандартів.

Керівна група

Керівна група є консультативно-дорадчим органом партнерства з метрології, створеним відповідно до Метрологічного рішення. Він надає поради партнерству з метрології щодо нових пріоритетів для метрологічних досліджень на європейському рівні та щодо того, як збільшити вплив своїх досліджень на європейську промисловість, економіку та суспільство.

Група також стежитиме за науковими досягненнями в конкретних галузях. Усі рекомендації, надані Керівною групою, мають бути оприлюднені на вебсайті Європейської комісії.

Члени керівної групи партнерства з метрології.

Контакти

На рівні ЄК: Едоардо Маскалчі.

Партнери: EURAMET – Міко Мерімаа.

Європейське партнерство «Зроблено в Європі»
«Зроблено в Європі»  – це спільно  програмоване державно-приватне партнерство Програми «Горизонт Європа», яке триває 7 років із загальним бюджетом 1,8 мільярда євро. Європейська дослідницька асоціація «Фабрики майбутнього» (European Factories of the Future Research Association, EFFRA) представляє приватну сторону партнерства. «Зроблено в Європі» є наступником п     артнерства  «Фабрики майбутнього», яке реалізувалось у рамках Програми «Горизонт 2020».

«Зроблено в Європі» прагне збільшити кількість та привабливість робочих місць у виробництві, забезпечуючи при цьому екологічну, економічну та соціальну стійкість для майбутніх поколінь Європи. Партнерство сприятиме створенню конкурентоспроможної, зеленої, цифрової, стійкої та орієнтованої на людину виробничої галузі в Європі. Воно буде в центрі подвійного екологічного та цифрового переходу, будучи одночасно рушійною силою та суб’єктом цих змін. Бачення Партнерства до 2030 року полягає в тому, щоб зміцнити глобальні позиції обробної промисловості Європи з точки зору конкурентоспроможності, продуктивності та технологічного лідерства.

Меморандум про взаєморозуміння (липень 2021 року).

Контакти

На рівні ЄК: Ніколас Деліянакіс.

Партнери: EFFRA – Желько Пазін.

Process4Planet – Трансформація європейської переробної промисловості для сталого суспільства
P4Planet – це  спільно-програмоване партнерство Програми «Горизонт Європа» із загальним бюджетом 2,6 мільярда євро, 1,3 мільярда євро від Програми «Горизонт Європа»  та 1,3 мільярда євро від приватних партнерів. Вона є правонаступницею партнерства SPIRE Програми «Горизонт 2020». Приватні партнери партнерства представлені компанією A.SPIRE, яка об’єднує понад 150 членів.

Амбіції P4Planet полягають у тому, щоб до 2050 року зробити європейські енергоємні переробні галузі циркулярними та кліматично нейтральними та підвищити їхню глобальну конкурентоспроможність.

До реалізації партнерства будуть залучені щонайменше 10 провідних галузей європейської переробної промисловості. До них належать  цемент, сталь, кераміка, хімікати, машинобудування, мінерали і руди, кольорові метали, вода, нафтопереробні заводи, целюлоза або папір.

Партнерство працює над новими технологіями та над масштабуванням уже розроблених до вищих рівнів технологічної готовності (TRL) технологій, щоб забезпечити очікуване скорочення викидів CO2 до 2030 року та досягти повного впливу до 2050 року. Вирішальне значення для цього п     артнерства має проактивна та постійна взаємодія з країнами ЄС, регіонами, громадянським суспільством, іншими дослідницькими та інноваційними партнерствами та ініціативами, а також іншими відповідними зацікавленими сторонами.

Контакти

На рівні ЄК: RTD-E3-PROCESSES4PLANET@ec.europa.eu.

Партнери: A.SPIRE  –  Àngels Orduna-Cao.

Європейське партнерство «Глобально конкурентоспроможні космічні системи»
Візія цього партнерства полягає в тому, щоб підтримати конкурентоспроможність сектору та зміцнити потенціал ЄС щодо доступу та використання космосу.

Основними цілями на 2030 рік є вкласти свій внесок у:

  • захоплення 50% світового ринку доступних телекомунікаційних супутників;
  • можливість стати світовим лідером у галузі систем спостереження за Землею;
  • зниження собівартості/ціни пускових послуг на 50% до 2030 року;
  • досягнення 6-го рівня технологічної готовності (технологічної зрілості) в напрямі  екосистеми для експлуатації на орбіті;
  • подвоєння нових доступних послуг на ринку космічних перевезень, відкрит их для європейської промисловості.

Проєкт пропозиції про партнерство (травень 2020 року).

Контакти

На рівні ЄК: DEFIS-B2-SPACE-RESEARCH@ec.europa.eu.

Партнери: EARTO WG  Space – Ана Марія Мадригал, Eurospace – Джеремі Галакон, European Aeronautics Science Network, EASN – Атанасіос Дафніс, ESRE, SME4Space.

Джерело інформації:
Сайт Європейської комісії