Другий вебінар для науковців в УкрІНТЕІ

Головна Новини Події Другий вебінар для науковців в УкрІНТЕІ

Особливості участі в Програмі «Горизонт Європа»: в УкрІНТЕІ провели черговий вебінар для науковців. 21 лютого на базі Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації (УкрІНТЕІ) пройшов вебінар на тему «Особливості участі в Програмі «Горизонт Європа»: Напрям І «Передова наука» (Дії Марії Склодовської-Кюрі), Напрям ІІ «Глобальні виклики та європейська промислова конкурентоспроможність» (кластер 4 «Цифровізація, промисловість і космос»), Напрям ІІІ «Інноваційна Європа». Це вже другий захід такого формату, в якому взяли участь фахівці «Офісу Горизонт Європа в Україні».

До заходу долучилися близько 180 учасників, серед яких – представники закладів вищої освіти, малого та середнього бізнесу, центральних органів виконавчої влади, громадських організацій, наукових установ, інші зацікавлені особи, потенційні учасники міжнародних конкурсів та програм для дослідників та інноваторів. Слухачі дізнавалися про аспекти участі в Рамковій програмі «Горизонт Європа». Зокрема, мова йшла про конкурси в межах конкретних програмних компонентів, зазначених у темі заходу.

Захід розпочав зі вступним словом директор УкрІНТЕІ Володимир Камишин. Він привітав учасників та наголосив на деяких технічних моментах. Зі свого боку керівник «Офісу Горизонт Європа в Україні», кандидат економічних наук, доцент Ігор Таранов подякував за можливість участі у вебінарі, адже такі заходи сприяють більшій обізнаності про Програму та її можливості для вітчизняних дослідників та інноваторів, а також ширшому залученню учасників.

Головні спеціалісти Офісу детально висвітлили окремі питання, що стосуються Програми «Горизонт Європа». Так, Юлія Ремінська, докторка філософії в галузі права окреслила, що потрібно врахувати при підготовці проєктної заявки та деякі юридичні аспекти участі в конкурсах програмного компонента «Дії Марії Склодовської-Кюрі» у межах І напряму «Передова наука».

Кандидат наук з державного управління, доцент Максим Колісник надав загальну інформацію за кластером 4 «Цифровізація, промисловість та космос» ІІ напряму «Глобальні виклики та європейська промислова конкурентоспроможність».

Олександр Моісеєв, кандидат юридичних наук проінформував щодо Європейських інноваційних екосистем за ІІІ напрямом «Інноваційна Європа». Фахівці розповіли про загальні аспекти, сфери застосування та можливості участі в конкретних конкурсах за цими напрямами, які є або будуть відкриті протягом 2024 року.

Насамкінець спікери відповіли на питання та висловили бажання брати участь у наступних вебінарах і ділитися інформацією щодо можливостей для українських дослідників та інноваторів у рамках Програми «Горизонт Європа».

Архівний запис вебінару

Матеріали доповідей