Команда НФДУ провела черговий навчально-практичний та інформаційний захід – цього разу в Хмельницькому

Головна Новини Події Команда НФДУ провела черговий навчально-практичний та інформаційний захід – цього разу в Хмельницькому

07 червня у місті Хмельницький на базі Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова відбувся навчально-практичний та інформаційний захід, організований для представників закладів вищої освіти, наукових установ, малого та середнього бізнесу, громадських організацій та всіх, хто цікавиться можливостями від Національного фонду досліджень України та Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». Фахівці НФДУ, серед яких працівники відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні», знайомили слухачів із грантовими можливостями фонд та інструментами підтримки в рамках Програми «Горизонт Європа».

Захід урочисто відкрив ректор Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова Олег Омельчук. Він привітав учасників та розповів про участь університету в грантових програмах Європейського Союзу. Також із вітальними словами виступили Володимир Гончарук, перший заступник голови Хмельницької обласної ради та Андрій Войцещук, директор Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Державної митної служби України. Спікери підкреслили важливість інтеграції України до світового дослідницького простору, особливо в надскладний для країни час.

Завершив вітальну панель начальник відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ Ігор Таранов, який привітав присутніх від імені керівництва Національного фонду досліджень України. Він підкреслив синергію між місцевою владою, навчальними закладами та науковими установами, що посилює та сприяє розвитку і вдосконаленню вітчизняних сфер науки, досліджень та інновацій. А також побажав усім створювати успішні заявки на участь у Рамковій програмі «Горизонт Європа», адже вона відкриває великі можливості для учасників. Крім того, керівник Офісу розпочав першу робочу частину заходу із презентацією платформи Funding and Tenders Portal. Ігор Таранов провів загальний огляд порталу фінансування та тендерів, виділивши окремі аспекти підготовки проєктних пропозицій.

Головні спеціалісти відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ презентували можливості для українських дослідників у розрізі конкретних програмних компонентів. Зокрема, про особливості Дій Марії Склодовської-Кюрі (MSCA) розповіла Юлія Ремінська, яка є відповідальною за цей напрям Програми. Максим Колісник представив учасникам заходу грантові можливості Програми «Горизонт Європа» для українського бізнесу. Поза тим, фінансові питання участі у Програмі «Горизонт Європа», які найчастіше порушують потенційні апліканти під час консультувань або у своїх запитах, детально представила Надія Наумова.

Друга частина заходу була мала практичне спрямування. Так, заступниця начальника відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ Наталія Діденко здійснила практичний екскурс порталом Funding and Tenders Portal, покроково показавши можливості використання платформи. Надія Наумова та Максим Колісник провели майстер-клас розбору окремого конкурсу, щоб практично показати, з чого починати та що слід враховувати при підготовці проєктної заявки на участь у конкурсах Програми, щоб вона була успішною.

Підсумовували захід начальниця управління грантового забезпечення НФДУ Тетяна Берегова, начальник відділу контролю за реалізацією грантових проєктів НФДУ Андрій Матківський та начальник відділу правового забезпечення НФДУ Роман Палій, які розповіли про можливості від Національного фонду досліджень України для вітчизняних науковців та дослідників. Зокрема, вони презентували загальні аспекти організації і проведення конкурсів НФДУ, здійснення організаційного та технічного забезпечення грантової підтримки проєктів конкурсів і контроль за їх виконанням та юридичні аспекти одержання грантової підтримки фонду.

Дуже насиченою видалася сесія питань-відповідей, адже Хмельницький університет управління та права бере участь у проєктах Програми «Горизонт Європа». Присутні в залі та слухачі, які долучилися онлайн, ставили багато питань, на які отримали вичерпні відповіді фахівців. Насамкінець відбувся нетворкінг щодо практичних питань грантового менеджменту. Виїзні заходи такого формату заплановано провести й у інших містах України.